Rozloučení s předškoláky

Milí rodiče, srdečně Vás zveme na pasování předškoláků.

Rozloučení s předškoláky a pasování se bude konat ve čtvrtek 25. 6. 2020 od 13.00 – 14.30 hod. na zahradě naší mateřské školy za přítomnosti rodičů a to při dodržení hygienických opatření (rouška + rozestupy, čestné prohlášení).

Občerstvení pro děti, zajištěno.

Chceme Vás poprosit, aby si děti přinesly aktovku, a kdo ji ještě nemá, tak batůžek.

Děti, které MŠ nenavštěvují , si přinesou čestné prohlášení.

Na základě tiskové zprávy Ministerstva zdravotnictví o rozvolnění hygienických opatření od 15. 6. 2020 a rozhodnutí MŠMT s platností od 22. 6. 2020

Rozloučení s předškoláky se uskuteční ve čtvrtek 25. 6. 2020

V pondělí 15. června dochází k dalšímu rozvolnění hygienických opatření.

Vzhledem k přetrvávající příznivé epidemiologické situaci je možné od pondělí 15. června přistoupit k dalšímu uvolňování protikoronavirových opatření. Shodla se na tom epidemiologická skupina na Ministerstvu zdravotnictví. Změny nastanou v pravidlech povinného používání roušek, dále v oblasti konání hromadných akcí a u některých provozoven a služeb.

Výrazná změna nastane pro pořadatele hromadných akcí, které se konají ve stavebně členěných areálech. Zde bude možná účast nejvýše 500 osob ve stejný čas v každém ze stavebně oddělených sektorů areálu. „Toto povolení však bude možné pouze při využití nejvýše pěti takovýchto sektorů, například v rámci sportovního stadionu, přičemž každý z nich má svůj vstup z venkovních prostor i dostatečné zázemí, a účastníci se nemohou pohybovat mezi sektory. Dále bude nutné zajistit specifické rozmístění diváků v daném sektoru,“ upřesnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ke konání hromadných akcí ve venkovních prostorách obecně platí, že musí být dodržován odstup mezi osobami nejméně 1,5 metru, s výjimkou členů domácnosti nebo osob blízkých, při menší vzdálenosti než 1,5 metru od sebe, mají povinnost používat ochranný prostředek dýchacích cest. U hromadných akcí ve vnitřních prostorách, s výjimkou hlediště kin, divadel, koncertních sálů apod., platí stále odstup 2 metry i povinnost nosit roušku.

Pan ministr školství Robert Plaga k tomu uvedl :

„Chceme školám umožnit, aby akce, které se váží ke konci školního roku, tedy předání vysvědčení, rozloučení se závěrečnými ročníky anebo focení, mohly proběhnout téměř jako v běžném školním roce.

Školy podle ní budou moci mezi 22. červnem a 30. červnem pořádat bez omezení akce, které nejsou vzdělávací.

Stále bude nutné předložit čestné prohlášení a do škol nebudou moci osoby s příznaky virového onemocnění.“